AT0603DRE07133KL
YAGEO
Producto No:
AT0603DRE07133KL
Descripción:
RES SMD 133K OHM 0.5% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 133 kOhms
Series AT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W