AT0805CRD071K78L
YAGEO
Producto No:
AT0805CRD071K78L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 1.78KOHM 0.25% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.78 kOhms
Series AT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W