AT1206DRE071K87L
YAGEO
Producto No:
AT1206DRE071K87L
Descripción:
RES SMD 1.87K OHM 0.5% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.87 kOhms
Series AT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W