ATCA-01-101M-H
Abracon LLC
Producto No:
ATCA-01-101M-H
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
FIXED IND 100UH 2A 81 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 81mOhm Max
Inductance 100 µH