ATCA-02-580M-H
Abracon LLC
Producto No:
ATCA-02-580M-H
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
FIXED IND 58UH 2A 61 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 61mOhm Max
Inductance 58 µH