ATCA-05-471M-H
Abracon LLC
Producto No:
ATCA-05-471M-H
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
FIXED IND 470UH 1A 354 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 354mOhm Max
Inductance 470 µH