Hogar / Fixed Inductors / ATFC-0201-3N7B-T
minImg
ATFC-0201-3N7B-T
Abracon LLC
Producto No:
ATFC-0201-3N7B-T
Descripción:
FIXED IND 3.7NH 150MA 1.2OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 3.7 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz