Hogar / Fixed Inductors / ATFC-0402-3N2B-T
minImg
ATFC-0402-3N2B-T
Abracon LLC
Producto No:
ATFC-0402-3N2B-T
Paquete:
0402 (1005 Metric)
Descripción:
FIXED IND 3.2NH 380MA 450MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 380 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 3.2 nH
Series ATFC-0402
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz