Hogar / Fixed Inductors / ATFC-0603-2N2-BT
minImg
ATFC-0603-2N2-BT
Abracon LLC
Producto No:
ATFC-0603-2N2-BT
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 2.2NH 300MA 350MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Q @ Freq 15 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series ATFC-0603
Type Thin Film
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz