Advanced Thermal Solutions Inc.
Producto No:
ATS-04B-104-C2-R1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.087
$7.087
10
$6.8913
$68.913
25
$6.50826
$162.7065
50
$6.12541
$306.2705
100
$5.74256
$574.256
250
$5.359748
$1339.937
450
$4.976926
$2239.6167
950
$4.881224
$4637.1628
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Shape | Square, Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 0.500" (12.70mm) |
| Series | pushPIN™ |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 25.23°C/W @ 100 LFM |
| Type | Top Mount |
| Length | 1.575" (40.00mm) |
| Mfr | Advanced Thermal Solutions Inc. |
| Thermal Resistance @ Natural | - |
| Material Finish | Blue Anodized |
| Package | Tray |
| Attachment Method | Push Pin |
| Width | 1.575" (40.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Diameter | - |
| Package Cooled | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Base Product Number | ATS-04B |