Hogar / Oscillators / AVTXAIG-11-A-40.000MHZ-E05
minImg
AVTXAIG-11-A-40.000MHZ-E05
Abracon LLC
Producto No:
AVTXAIG-11-A-40.000MHZ-E05
Fabricante:
Abracon LLC
Descripción:
XTAL OSC VCTCXO 40MHZ CLPSN 3.0V
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 2.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series AVTXAIG-11
Function -
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3V
Output Clipped Sine Wave
Mfr Abracon LLC
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz