AZ2100-1A-18DEF
American Zettler
Producto No:
AZ2100-1A-18DEF
Descripción:
40A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 47.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 380 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Insulation Class F
Series AZ2100
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC