AZ21501-1AET-24DEF
American Zettler
Producto No:
AZ21501-1AET-24DEF
Descripción:
50A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 38 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 384 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ21501
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC