AZ21501-1CEH-110DE
American Zettler
Producto No:
AZ21501-1CEH-110DE
Descripción:
50A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 13.445 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ21501
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 82.5 VDC