AZ21501-1CET-48DEF
American Zettler
Producto No:
AZ21501-1CET-48DEF
Descripción:
50A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 19 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.536 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ21501
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC