AZ21501P-1CJ-12D
American Zettler
Producto No:
AZ21501P-1CJ-12D
Descripción:
50A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ21501P
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC