AZ2150W-1AE-12DEFT
American Zettler
Producto No:
AZ2150W-1AE-12DEFT
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 440VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 92.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 130 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2150W
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC