AZ2250-1AET-15DEF
American Zettler
Producto No:
AZ2250-1AET-15DEF
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 58.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 256 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.5 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2250
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 15VDC
Must Operate Voltage 11.25 VDC