AZ2250-1CET-24DTF
American Zettler
Producto No:
AZ2250-1CET-24DTF
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 36.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 660 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2250
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC