AZ2270-1A-120AF
American Zettler
Producto No:
AZ2270-1A-120AF
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect
Coil Current 48 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.5 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 24 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2270
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC