AZ2280-1AT-24AF
American Zettler
Producto No:
AZ2280-1AT-24AF
Descripción:
40A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 60°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Coil Current 240 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 100 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2280
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 20.4 VAC