AZ2280-1CT-120AF
American Zettler
Producto No:
AZ2280-1CT-120AF
Descripción:
40A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 60°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Coil Current 48 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 2.5 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 24 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2280
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC