AZ23B3V9-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
AZ23B3V9-G3-18
Descripción:
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±2%
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms