AZ23B51-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
AZ23B51-G3-18
Descripción:
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 38 V
Series AZ23-G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms