AZ23B9V1-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
AZ23B9V1-HE3-18
Descripción:
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Series Automotive, AEC-Q101, AZ23
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms