Hogar / Zener Diode Arrays / AZ23C5V1-AU_R1_000A1
minImg
AZ23C5V1-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
Producto No:
AZ23C5V1-AU_R1_000A1
Paquete:
SOT-23
Descripción:
DUAL SURFACE MOUNT ZENER DIODES
En stock : 2995
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 800 mV
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Panjit International Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms