AZ23C9V1-HE3_A-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
AZ23C9V1-HE3_A-18
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series Automotive, AEC-Q101, AZ23
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms