AZ2501P1-1C-12D
American Zettler
Producto No:
AZ2501P1-1C-12D
Descripción:
60A LATCHING POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 125 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 96 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC