AZ2501P2-1A-12DET
American Zettler
Producto No:
AZ2501P2-1A-12DET
Descripción:
60A LATCHING POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 250 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 48 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC