AZ2700-1A-110DTF
American Zettler
Producto No:
AZ2700-1A-110DTF
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 6.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 5.5 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2700
Operate Time 30 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 82.5 VDC