AZ2700-1A-12DW
American Zettler
Producto No:
AZ2700-1A-12DW
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 160 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 75 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Insulation Class B
Series AZ2700
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC