AZ2700-1A-24ATF
American Zettler
Producto No:
AZ2700-1A-24ATF
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 80 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 300 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Insulation Class F
Series AZ2700
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC