AZ2700-1A-24DTF
American Zettler
Producto No:
AZ2700-1A-24DTF
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 80 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 300 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Coil Insulation Class F
Series AZ2700
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC