AZ2700-2A-220ATWF
American Zettler
Producto No:
AZ2700-2A-220ATWF
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 10 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 22 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 33 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2700
Operate Time 30 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 220VAC
Must Operate Voltage 176 VAC