AZ2701-2A-120AW
American Zettler
Producto No:
AZ2701-2A-120AW
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 23 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 5.217 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 18 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Coil Insulation Class B
Series AZ2701
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC