AZ2704-2A-24ATF
American Zettler
Producto No:
AZ2704-2A-24ATF
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Coil Current 80 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 300 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Coil Insulation Class F
Series AZ2704
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC