AZ2704-2A-48AW
American Zettler
Producto No:
AZ2704-2A-48AW
Descripción:
30A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Coil Current 40 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.2 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Coil Insulation Class B
Series AZ2704
Coil Voltage 48VAC
Must Operate Voltage 38.4 VAC