AZ2850-2A-12D
American Zettler
Producto No:
AZ2850-2A-12D
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
40A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 600VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 140 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 86 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2850
Operate Time 25 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC