AZ576-1A-24DE
American Zettler
Producto No:
AZ576-1A-24DE
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 480VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC