AZ576P2-1C-12DE
American Zettler
Producto No:
AZ576P2-1C-12DE
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Switching Voltage 480VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 50 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 240 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ576P
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC