AZ673-1C-48DE
American Zettler
Producto No:
AZ673-1C-48DE
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 10.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 4.4 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ673
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC