AZ6951-18
American Zettler
Producto No:
AZ6951-18
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
0
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 11.1 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.62 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ6951
Operate Time 6 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 12.6 VDC