AZ697-1AE-48DEF
American Zettler
Producto No:
AZ697-1AE-48DEF
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Switching Voltage 277VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 11.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 4.17 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ697
Operate Time 8 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC