AZ733-2C-18D
American Zettler
Producto No:
AZ733-2C-18D
Fabricante:
American Zettler
Descripción:
12A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 29 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 620 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ733
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 14.4 VDC