AZ7335W-2A-12DSE
American Zettler
Producto No:
AZ7335W-2A-12DSE
Descripción:
10A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 180 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ7335W
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC