AZ7555-1C-24DKEF
American Zettler
Producto No:
AZ7555-1C-24DKEF
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 29.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 820 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ7555
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC