AZ756-1A-12DK
American Zettler
Producto No:
AZ756-1A-12DK
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 44.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 270 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC