AZ756-1A-48DF
American Zettler
Producto No:
AZ756-1A-48DF
Descripción:
20A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 10.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 4.4 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC