AZ761-1A-24AE
American Zettler
Producto No:
AZ761-1A-24AE
Descripción:
12A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 440VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 31.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 350 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ761
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Contact Material -
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 18 VAC