AZ762-1A-230AEF
American Zettler
Producto No:
AZ762-1A-230AEF
Descripción:
16A POWER RELAY
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Switching Voltage 440VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 16 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 3.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 32.5 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 34.5 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ762
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 230VAC
Must Operate Voltage 172.5 VAC